Spokojná firma = spokojný spolupracovník

Autor: Martin Zibrin | 2.12.2018 o 20:23 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  80x

Spokojná firma = spokojný spolupracovník, alebo ako nechať kabát z osobných problémov v šatni. Úžitok z benefitu 2+2.  

Môj dobrý známy - manažér stredne veľkej formy hovorí svojim spolupracovníkom úžasnú múdrosť. Nechajte si kabát plný osobných a rodinných problémov v šatni a oblečte si do práce "čisté" monterky. Toto je veta, ktorú by som odporúčal dať v každej firme aj do pracovnej zmluvy. Ako však na to, aby sa to aj dodržiavalo? Veľmi jednoducho. Blíži sa čas sviatkov a vaši spolupracovníci strávia vo svojich domovoch viac času z blízkymi. Následne sa vrátia do práce fyzicky oddýchnutí, ale ako je to s psychickou pohodou? Mám pre vás osvedčený tip, ako to robíme my a čo vlastne odporúčame vedúcim jednotlivých oddelení je ponúknuť svojim podriadeným pri osobných pohovoroch aj  sedenia s kaučom. Ak je to správne odkomunikované, tak je to benefit, ktorý má dosah na základnú rovnicu úspešného biznisu - spokojná spoločnosť= spokojný spolupracovník. O prepojení biochemickej továrne (ľudského tela ovplyvňovaného hormónmi šťastia) v priamom prepojení na celkovú spokojnosť človeka bolo popísané už veľa článkov. 

Záleží vám na výkonnosti oddelenia, alebo spoločnosti, ktorú riadite? Ak áno, tak darujte svojim spolupracovníkom benefit, ktorý je síce radikálny, ale hlavne efektívny. Darujte im cieľový stav, ktorý vedátori z Cambridge definujú ako radostnú cestu za využitím svojich potenciálov (šťastím).

2+2 hodiny s kaučom ukážu možnosti vám aj vašim spolupracovníkom ako kabát plný rodinných závaží bezpečne odložiť v šatni, alebo ešte lepšie - efektívne vyprať :-)

Vyberajte skutočný úžitok, veď spokojný spolupracovník = spokojná firmy.

100% užitočnosť = váš Martin

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Testovanie nie je hlasovanie, dajte sa otestovať

Je dôležité, aby štát dokázal otestovať všetkých, ktorí chcú byť zodpovední.

Rozprávky SME

Najmúdrejšia sestra (číta Robert Roth)

Klasické rozprávky (nielen) pre vaše deti.


Už ste čítali?