V roku 2019 dajte číslam šancu rásť

Autor: Martin Zibrin | 17.1.2019 o 10:48 | (upravené 17.1.2019 o 13:59) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  149x

Chcete aby vaše čísla rástli? To ste teda číslo! Ale podľa akej metodiky? Aj my sme čísla :-) Ale nám tie čísla ladia a rastú spolu.

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, prečo vznikajú vo vašom pracovnom tíme konflikty? Mňa ako lektora opakovane fascinuje požiadavka zadávateľa na tréningy, ktoré sú zamerané na riešenie konfliktov. Má to ešte stále zmysel? Kde je naše kritické myslenie? Ešte stále chcete riešiť konflikty? Hlavne také, ktoré sa do nekonečna opakujú?  Veď je to ako stále sa liečiť a liečiť a pritom odovzdávať svoju moc do rúk niekoho iného. 

Ak ste si teraz povedali: veď je to pre lektora predsa dobré, čo to tu vlastne píše? Tak toto bolo vaše kritické myslenie. Super. Poďme však ďalej. Už je rok 2019 a časy nátlakovej komunikácie a následného riešenia konfliktov sú už prežitkom. Je tu niečo, čo skutočne funguje bez tlaku a protitlaku. Je to nenásilná forma, ktorou budú vaši spolupracovníci komunikovať a robiť to, čo ich baví. Kvôli čomu? Pretože budú pracovať na správnych miestach a so správnym vybavením. Na čo sa teda zamerať?  

Poznáte silné stránky vašich ľudí?

Vyberáte ľudí len podľa ich CV? Poznáte ich tímové roly? Alebo ešte stále posielate za váš tím bežeckého koňa plávať? Sedia u vás kritici na kreatívnych postoch? Vedia ľudia vzájomne o svojich silných stránkach? Vedia aj o tých slabých? A teraz to najdôležitejšie: na čo sa zameriavate u ľudí vy? Odpovede sú jednoduché, my však poďme ďalej. 

Predajcovia - viete si predstaviť, že pri predaji automobilov máte nástroj, ktorý už po privítaní klienta jasne identifikuje, o aké auto má záujem? A to ste mu položili len jednu jedinú otázku!

Manažéri - už pri vstupnom pohovore viete, čo dokáže človeka, ktorý pred vami stojí, zaručene postaviť zo stoličky a s radosťou vykonať delegovanú úlohu. Viete si to predstaviť?

Dnes už posledná otázka na kritické myslenie - bude vám ešte treba agresívnu formu komunikácie, či následný workshop na riešenie konfliktov? Alebo ste v roku 2019 pripravený dať šancu číslam rásť?

My to už robíme inak a naše čísla rastú spolu s nami :-) Aj vďaka tejto metodike čísiel máme spokojný život.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kde Rómovia nie sú súčasťou problému, ale jeho riešenia

Maďarov na severe nechcú a Rómov nikde nechcú, opisujú ľudia z Martinovej.


Už ste čítali?