Spokojný život = komplexný pohľad na telo, myseľ a ducha

Autor: Martin Zibrin | 31.7.2019 o 8:59 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  122x

Odpoveď na otázku, aký význam má pre človeka jeho zdravie, je pre mnohých absolútne jednoznačná. Prečo sa potom tak veľa ľudí nedokáže o svoje zdravie starať? Asi všetci tieto tvrdenia poznáme a len málokto sa tak aj zariadi. 

Pozrime sa na to komplexne. 

Odpoveď na vyššie položenú otázku je jednoduchá. Poviem vám ju na príklade mojej praxe lektora. Prídem do firmy robiť workshop na konkrétnu tému a ľudia čakajú, že im všetko poviem, všetko nastavím a v najlepšom prípade aj všetko budem robiť. Proste spoliehajú na druhých! Takto to ale nefunguje v práci, vo vzdelávaní a ani v starostlivosti o zdravie!

V tomto blogu sa zameriam na  telesné zdravie. Človek považuje za samozrejmé, keď mu zdravie iba jednoducho slúži. Takto to nejaký čas funguje bez najmenšieho úsilia. Dostali sme predsa od prírody isté rezervy a mechanizmy, ktoré nám toto pohodlie umožňujú. Tento prístup sa predsa len začne meniť s pribúdajúcimi situáciami, kedy choroba zrazu nechce so samozrejmosťou odísť spôsobom, na aký sme boli doteraz zvyknutí.

Tu niekde, na rozhraní toho, čo samo od seba fungovalo a toho, nad čím zrazu prestávame mať kontrolu, sa začína pre mnohých dlhá a spletitá cesta hľadania odpovedí na otázky, prečo sme chorí, a ako to spraviť, aby sme si zdravie znovu prinavrátili. Začíname po ňom pátrať, zúfalo sa rozhliadame všade naokolo, hľadáme spôsoby, ako sa orientovať v tej záplave ponúkaných informácii.

Cesta za zdravím ale nemusí byť až tak namáhavá a zdĺhavá. Telo má samoliečiace a samoobnovné mechanizmy. Najviac, čo môžeme pre seba urobiť, je umožniť im, aby začali fungovať. Pomôcť objavovať a rozvíjať potenciál zdravia a kvality života môže aj špeciálna mikroskopická analýza kvapky krvi. Je to také jednoduché?

Potrava človeka obsahuje množstvo zložiek, prísad, ingrediencií. Každá zložka v tele zanecháva určitú stopu. Ak je telo viac citlivé na niektorú zložku, alebo má nedostatok potrebných látok pre priaznivé fungovanie, môže sa to prejaviť zvyčajne chronickou poruchou. Dôsledky toho môžu byť napríklad akné, obezita, alergie, či ekzémy, atď. Ale aj iné dlhodobé ťažkosti, ktoré je náročné jednoznačne odstrániť bežnými postupmi. Zvyčajne však každé takéto ochorenie má vplyv na vnútorné zmeny v organizme. Takéto zmeny v organizme sa dajú identifikovať špeciálnou MIKROSKOPICKOU ANALÝZOU KVAPKY KRVI (tzv. Darkfield mikroskopia). Tieto metódy sa opierajú o výskumy  Prof. Ing. Dušana Zachara, DrSc.

Cieľom je také nastavenie životosprávy, kde vylúčením konkrétnych prvkov potravy, respektíve doplnením práve nedostatkových zložiek potrebných pre telo človeka, sa dá dosiahnuť ozdravný efekt v relatívne krátkom čase. Potom sa už človek ľahšie dokáže pozrieť aj na psychické či duchovné príčiny svojho ochorenia a rozvinúť tak potenciál kvality svojho života. Veď nakoniec len v ZDRAVOM TELE môže byť ZDRAVÝ DUCH. 

Barbora  a Martin, tvoríme spokojnyzivot.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?