Inzercia pracovného miesta z pohľadu osobných a firemných hodnôt

Autor: Martin Zibrin | 3.12.2019 o 18:33 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  80x

Ako zjednodušiť a procesne ošetriť výber nového úžasného člena nášho tímu tak, aby priniesol spokojnosť, nové výzvy a hodnotu za svoju prácu? 

Dnes o tom, čo nás vedie k tomu, aby sme vyberali svojich spolupracovníkov cez inzeráty a externé agentúry. Ako je to u vás? Vedie vás k tomu jednoduchosť, zvyk, časové hľadisko? Možno sa na vašom rozhodnutí podieľajú všetky tri faktory. OK, zamyslime sa na chvíľu a zodpovedzme si tieto otázky:

Má náš kandidát na pracovnú pozíciu uvedené vo svojom životopise aj hodnoty, ktoré zastáva? Sú tam uvedené aj jeho silné stránky, prípadne tímové roly podľa Belbina? Zapadne aj osobnostne do kolektívu, ktorý skladám? Ako veľmi môže kandidát doplniť potrebné tímové roly, ktoré nám chýbajú? Alebo bude potrebné ľudí preškoľovať a tlačiť na ich slabé stránky? Simon Sinek hovorí vo svojej knihe „Start with why“ o tom, že by ste mali hlásať do sveta hodnoty spoločnosti.  A čo vaše hodnoty, ktoré na poste lídra zastávate?

article_photo (Barbora Zibrínová)

Takže to dám do prehľadného procesu ako na váš #spokojnyzivot

Poznáte hodnoty spoločnosti, ktorú riadite, poznáte svoje vlastné hodnoty. To si viete spísať na papier veľmi rýchlo. Tak tieto hodnoty žite a buďte naozaj vzorom. To je tá najvhodnejšia forma hlásania a propagácie hodnôt vašej spoločnosti. Vyberajte si svojich spolupracovníkov na základe ich silných stránok, nie na základe toho, že kandidát je švagra koňa brat.

Tým, ktorí  dočítali článok až sem, prezradím môj poznatok zo slovenských firiem. Samozrejme nepaušalizujem a hneď dodávam, že sú aj na Slovensku úžasné firmy. Hlásajú, naozaj aj presadzujú a žijú svoje hodnoty. Vďaka im! Teraz tá krutá skutočnosť o hodnotách, a prečo vlastne vyberáme ľudí cez inzeráty je, že firemné hodnoty máme niekde krásne a za veľa peňazí napísané, dokonca graficky stvárnené, ale už ich nezdieľame. Čo je ešte horšie, vodu kážeme a víno pijeme. Nalial som vám čistého vína. Pochopili ste, prečo je jednoduchšie zadať inzerciu, osloviť agentúru? Lebo by sme museli zložiť masku a prejavili by sa naše skutočné hodnoty.

Len pozor, naše masky nám obyčajne pri prvej emocionálne vypätej situácii spadnú!

Vaši lektori s hodnotami

Barbora a Martin

#spokojnyzivot

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Kde Rómovia nie sú súčasťou problému, ale jeho riešenia

Maďarov na severe nechcú a Rómov nikde nechcú, opisujú ľudia z Martinovej.


Už ste čítali?